کاربرد های درمانی زنجبیل

1. بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا

زنجبیل منبع اصلی دکونژستان (ماده‌ی ضد احتقان) است.. بهترین کار این است که ترکیبی از زنجبیل خُرد شده با آب داغ، آبلیمو و عسل را میل کنید.

2. آنتی‌هیستامین طبیعی

زنجبیل جایگزینی طبیعی برای انواع داروهای پزشکی است. ثابت شده است که چند فنجان چای زنجبیل در روز می‌تواند عطسه‌ها و آبریزش بینی همراه با آلرژی را کاهش دهد.

خوردن چند فنجان چای زنجبیل باعث میشود که آلرژی و حساسیت های فصلی و عطسه و آبریزش بینی شما کاهش یابد و در واقع مانند یک قرص آنتی هیستامین عمل می کند.

3. برطرف کننده‌ی درد عضلات

دفعه‌ی بعد که عضله‌تان کشیده شد یا موقع خواب سرتان بد افتاد و گردن‌تان خشک شد چند قطره روغن زنجبیل به آب داخل وان اضافه کنید. حتی می‌توانید کمی خمیر زنجبیل گرم شده را مستقیما به ناحیه‌ی دردناک بمالید. خوردن یک قاشق پودر زنجبیل در روز اول عادت ماهانه هم می‌تواند به کم شدن دردهای شکمی کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که مواد و عناصر موجود در پودر زنجبیل مانند یک مسکن ضد درد عمل می کند و می تواند به دردهای ناشی از قاعدگی و گرفتگی عضلات و ماهیچه ها در اثر ورزش و همچنین درد مفاصل و سردرد کمک کند.

4. کمک به درمان سوءِهاضمه‌ی مزمن

سوءِ‌هاضمه‌ی مزمن (دیس‌پپسی) از طریق درد و ناراحتی مکرر در قسمت‌های بالایی معده تشخیص داده می‌شود. به‌نظر می‌رسد تأخیر در تخلیه‌ی معده از عوامل اصلی در بروز سوءِهاضمه باشد.

زنجبیل می تواند با تنظیم کردن آنزیم های کبدی به بهبود بیماری کبد چرب کمک کند. همچنین مصرف نوشیدنی با پودر زنجبیل می تواند به طور طبیعی سنگ کلیه را از بین ببرد. زنجبیل همچنین در درمان مسمویت های غذایی که به علت خوردن غذاهای آلوده و سمی ایجاد می شود مؤثر است.

ویرایش : مهندس مریم سرچمی – کارشناس ارشد صنایع غذایی