فواید فلفل چیلی

فوائد فلفل چیلی عبارت است :
تقویت سیستم ایمنی:
فلفل چیلی به دلیل محتوای بالای ویتامین ها, به ویژه ویتامین A و C به عنوان یک تقویت کننده سیستم ایمنی شناخته شده است. ویتامین A برای حمایت از بافت مخاطی از جمله مجاری تنفسی, مجاری ادراری و دستگاه گوارش بسیار ضروری است.
این سیستم ها, دفاع اولیه بدن دربرابر عفونت ها و میکروب ها هستند. ویتامین C به تشکیل و حفظ بافت های ارتباطی و عروقی کمک می کند و اطمینان می دهد که بدن شما قوی است و گردش خون مناسب است.
افزایش متابولیسم
کپسایسین درجه حرارت بدن شما را افزایش میدهد. این تولید گرما نیازمند افزایش کار متابولیسم است. اساساً خوردن فلفل چیلی ممکن است میزان متابولیک شما را افزایش دهد و باعث شود بدن کالری بیشتری بسوزاند.

بهبود میگرن
اگر فلفل قرمز را به سمت بینی خود اسپری کنید مطمئنا این کار باعث سوزش و خارش بینی می شود، اما می تواند درد میگرن را نیز متوقف کند. فلفل قرمز حاوی ماده شیمیایی به نام کپسایسین capsaicin است که در بخش نگهدارنده دانه های فلفل وجود دارد. این ماده می تواند عصب های سه گانه مغز را بی حس کند؛ عصب های سه گانه بخشی است که میگرن و سایر سردردهای شدید شروع می شوند.
در تحقیقی که در این زمینه انجام شد، از هر 10 نفر مبتلا به سردردهای تنشی، خوشه ای و سایر سردردها، 7 نفر با این روش شاهد تسکین درد خود بودند.

طول عمر
با مصرف کمی فلفل قرمز طول عمر بیشتری خواهید داشت. بررسی وسیعی که در این زمینه انجام شد نشان داد بزرگسالانی که به مدت 20 سال هر ماه حداقل یک فلفل قرمز تازه یا خشک شده را می خورند، احتمال مرگ آنها به میزان 13 درصد کاهش پیدا می کند. محققان در مورد علت این تاثیر فلفل قرمز بر طول عمر مطمئن نیستند، اما احتمال می دهند این ویژگی مربوط می شود به ارزش های غذایی فلفل قرمز و قدرتی که در مبارزه با التهاب و چاقی دارد.

سیگنال های درد را مختل می کند
کپسایسین احساس گرما در سلول های عصبی ایجاد می کند که به طور طبیعی باعث درد می شوند. به این ترتیب با مصرف فلفل پیغام مخابره شده به مغز به جای درد گرما خواهد بود. این ترفند تغییر پیغام سال هاست که به عنوان راهی برای کنترل درد استفاده می شود.

بهبود آرتریت
در بسیاری از کرم ها، لوسیون ها و پچ هایی که با حرارت به تسکین درد و بهبود آرتریت کمک می کنند، کپسایسین یک ترکیب فوق العاده است که وجود دارد. در پژوهشی که در این زمینه انجام شد کپسایسین توانست درد مربوط به آرتریت و فیبرومیالژیا را در تنها چند هفته به نصف برساند. نتایج تحقیقات دیگر آنقدر خوشایند نبود و نشان می دهد کپسایسین زمانی موثر است که با یک ضد درد دیگر ترکیب شود. به هرحال در هر مورد لازم است از کپسایسین استفاده کنید.
غذاهای فرآوری شده
فلفل قرمز یک ضد میکروب طبیعی است، به این معنا که می تواند میکروب ها و سایر میکرو ارگانیسم هایی که غذاهای بسته بندی را فاسد می کنند، از بین ببرد. تولید کنندگان در حال بررسی هستند که ببینند آیا عصاره فلفل قرمز می تواند انتخاب بهتری نسبت به مواد نگهدارنده مصنوعی باشد یا خیر.

تقویت بدن

فلفل قرمز تند حاوی مواد مغذی زیادی است. از نظر میزان ویتامین، فلفل قرمز با پرتقال برابری می کند، همچنین سرشار از سایر ویتامین ها مانند ویتامین A، B و E است. برخی بررسی ها نیز نشان داده اند کپسایسین مانند یک آنتی اکسیدان عمل می کند و سلول ها محافظت کرده و التهاب را برطرف می کند و بدن را تقویت میکند.

استفاده از فلفل قرمز در میان وعده ها و تنقلات
مصرف فلفل قرمز در تنقلات مختلف طرفداران زیادی دارد، اما مصرف زیاد فلفل هم منجر به دل درد، تهوع، استفراغ، اسهال و یا احساس سوزش در روده می شود. بهترین روش مصرف فلفل قرمز این است که مقدار کمی از آن را روی غذا یا خوراکی مورد نظر خود در میان وعده ها بپاشید.
خواص ضد سرطان
فلفل قرمز دارای تانن می باشد این ماده برای پیشگیری از سرطان موثر است. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که فلفل قرمز باعث مهار انواع سرطان های بدخیم می شود. فلفل قرمز برای جلوگیری از سرطان های ریوی ، کبدی و معده بسیار موثر است.
فلفل قرمز به دلیل داشتن خاصیت ضداکسیداتیو می تواند برای جلوگیری از سرطان پروستات نیز موثر باشد. اثر ضد سرطانی فلفل قرمز برای جلوگیری از رشد تومورهای سرطانی موثر است و از بدن در برابر این بیماری مهلک محافظت می کند.
افزایش تولید کلاژن
کلاژن به عنوان یک پروتئین برای سلامت سلول ها مفید می باشد و باعث بازتولید سلول ها در بدن می شود. کلاژن ها نقش مهمی در جوان سازی پوست دارند. برای حفظ انعطاف پذیری عروق خونی وجود کلاژن بسیار موثر است. برای تولید کلاژن به ویتامین سی نیاز داریم و فلفل قرمز سرشار از ویتامین سی می باشد و باعث افزایش تولید کلاژن میشود.