عطر و طعم فلفل سیاه گونه های مختلف جهان

1- فلفل سیاه لمپانگ اندونزی

در این نوع فلفل سیاه یک تندی کم احساس می شود که باعث میشود گرمایی در دهان خود حس کنید. این فلفل دارای عطر بیشتری نسبت به طعم آن است .همچنین به عنوان مکمل میشود با فلفلی با عطر سبک و طعم بیشتر آسیاب شود.

2- فلفل سیاه تلیچری هند

دانه های فلفل سیاه تلیچری مثل گوجه فرنگی هستند. آنها باید از تلیچری آمده باشند. به عنوان یکی از بهترین فلفل های دنیا شناخته میشود. طعم متعادل شیرین آن و همچنین عطر پیچیده ای که این نوع فلفل دارد آنرا به یک فلفل خاص تبدیل کرده است.

3- فلفل سیاه برزیلی

برزیل کشوری است که به تازگی به کاشت فلفل سیاه روی آورده است. این نوع فلفل برای استفاده سریع روی غذا ها و جاهایی که نیاز به ماندگاری طولانی عطر فلفل نیست بسیار جالب است .

4- فلفل سیاه ویتنامی

یک فلفل سیاه دیگر با عطری قوی اما طعمی ملایم و با تفاوت زیاد در عطر و طعم. این فلفل پس از آسیاب شدن بر خلاف نامش چندان هم سیاه نیست و رنگ زیتونی تیره دارد.

5- فلفل سیاه مالابار هندوستان

فلفل سیاه مالابار از همان منطقه ای می آید که فلفل تلیچری می آید. درعوض دارای طعم تلخ تر و رنگی سیا تر نسبت به فلفل تلیچری است. می توان آنرا فلفلی با ویژگی های کامل دانست و مناسب تر برای غذا های تیره تر مثل سیب زمینی زغالی.

6- فلفل سیاه ساراواک مالزی

دارای طعمی ملایم و همچنین عطری ضعیف است .

7- فلفل سیاه تالامانکا اکوادور

بوی آن به ادویه جات دیگر شبیه تر است تا فلفل. این نوع فلفل در ترکیب با دیگر ادویه جات به خصوص  آنهایی که عناصر مرکبات دارند بسیار عالی است.

ویرایش : مهندس مریم سرچمی – کارشناس ارشد صنایع غذایی