خواص درمانی دارچین

دارچین به دلیل خواص ضد التهابی که دارد می تواند سفتی و سختی ماهیچه ها و مفاصل را از بین ببرد. دارچین برای بازیکنان ورزشی و افراد مبتلا به آرتریت توصیه می شود و همچنین برای تسکین سردرد هایی که از سرماخوردگی ایجاد می شود نیز تاثیرگذار است.

درمان سرفه ها و سرماخوردگی های معمول

دارچین در طب چینی به عنوان یک درمان طبیعی برای سرفه و سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

طرز تهیه: یک تکه چوب دارچین را به آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید در حدود 2 دقیقه بجوشد سپس آنرا مانند چای های دیگر بنوشید.

کمک به درمان PMS

دارچین غنی از منگنز است و یک منبع عالی برای کاهش اثرات بیماری مذکور می باشد. در مطالعه ای نشان داد زنانی که روزانه 5 الی 6 میلی گرم منگنز مصرف می کنند کمتر دچار تغییرات خلقی می شوند.

جلوگیری و درمان قارچ

مطالعات نشان داده است که خواص بسیار پرقدرت دارچین در مقابله با قارچ ها در درمان یا پیشگیری از رشد قارچ در دستگاه گوارش بسیار مفید است. درمان موثر عفونت های قارچی مجاری تنفسی به عنوان یکی از خواص روغن دارچین شناخته شده است.روغن دارچین همچنین می تواند از رشد برخی باکتری ها مثل لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

مبارزه با آلرژی

دارچین به خاطر دارا بودن ترکیبات ضد خارش و کاهش تولید هیستامین در بدن می تواند با آلرژی مقابله کند.به همین دلیل است که دارچین در کاهش و کنترل آسم نیز مفید است.

مصرف دارچین قبل از غذا علاوه بر تقویت سیستم ایمنی دستگاه گوارش باعث می شود مواد آلرژن مدت زمان کمتری در بدن بمانند.

دارچین به عنوان آرامش بخش

به علت داشتن تانن در رفع اسهال ضعف عمومی و انعقاد خون مفید است.دارچین والیوم گیاهی است که موجب آرامش بدن میشود.

کمک به بهبود و تقویت روحیه

دارچین بهترین درمان برای افسردگی های زمستانه است. همچنین اضطراب را کاهش می دهد.

ویرایش : مهندس مریم سرچمی – کارشناس ارشد صنایع غذایی