خواص دارچین در کنترل قند و چربی خون

بعضی مطالعات اشاره کرده اند که دارچین به مقاومت بدن انسولینی ها کمک می کند . به همین دلیل است که بسیاری از افراد مبتلا به دیابت از این ادویه برای کنترل قند خون خود استفاده می کنند.جالب است بدانید که دارچین به عنوان یک ماده ی غذایی ضددیابت شناخته شده است زیرا از طرفی قند خون را کاهش می دهد و از طرف دیگر میزان حساسیت هورمون انسولین را افزایش می دهد.

دارچین چگونه با انسولین مقابه می کند؟

در خون آنزیم هایی به نام آلانین وجود دارد که باعث می شود گلوگز جذب خون شود . هنگامی که دارچین وارد بدن می شود این انزیم هارا غیر فعال می کند و باعث می شود قند وارد شده بدون اینکه جذب خون شود دفع شود .

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 با مصرف دارچین پس از مدی اثرات مثبت ان را در کاهش قند خون مشاهده کنند.

دارچین به چند شیوه دیگر نیز قند خون را پایین می آورد.

اولا دارچین با مداخله کردن در عملکرد آنزیم های هضم شکستن کربوهیدرات را در دستگاه گوارش کند می کند و بااین کار میزان گلوگزی را که بعد از صرف غذا وارد خون می شود کاهش می دهد.

ثانیا ترکیبی در دارچین وجود دارد که می تواند تاثیری مشابه انسولین روی سلول ها بگذارد.تحقیقات نشان داده اند که دارچین می تواند قند خون ناشتا را بین 10 تا 29 درصد کاهش دهد.

می دانیم که افراد مبتلا به دیابت نباید در مصرف کربوهیدرات ها زیاده روی کنند زیرا مستقیما به قند تبدیل می شود .کاهش جذب کربوهیدرات ها برای افراد دیابتی و برای اشخاصی که قصد کاهش وزن دارند نکته مثبتی است.

کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید

دارچین می تواند به طور غیر مستقیم قند و چربی بدن را کنترل کند و یا حتی کاهش دهد .مصرف دارچین با کاهش سطح کلسترول بد و افزایش سطح کلسترول خوب همراه است.

کاهش کلسترول بد خون

غذاهای مختلفی که امروزه مردم استفاده می کنند چرب است و دارای کلسترول و چربی های ناسالم هستند که با گذشت زمان منجر به بیماری های قلبی و عروقی می شوند. همچنین از التهاب بافت های داخلی جلوگیری می کند و میزان خطر حملات قلبی را کم می کنند.

ویرایش : مهندس مریم سرچمی – کارشناس ارشد صنایع غذایی