خواص دارچین در تقویت عملکرد بدن

دارچین به بهبود وضوح و هوشیاری روانی بدن کمک می کند. برای بهتر شدن فعالیت مغز این ادویه را ببویید. عطر ان میتواند توجه و حافظه کاری را بهبود بخشد.

جلوگیری از عفونت و ورود ویروس ها

یکی از مزایای دارچین توانایی بی نظیرآن درجلوگیری از عفونت مخمر مداوم در برابر دارو است . به دلیل خواص ضد باکتری ضد قارچی ضد ویروسی و ضد عفونی کننده اش در درمان عفونت های داخلی و خارجی مفید است و از ایجاد میکروب ها در مثانه نیز بخ خوبی جلوگیری می کند.همه ی این خاصیت ها به خاطر روغن مخصوصی است که در دارچین وجود دارد .

پیشگیری از بیماری های قلبی

دارچین به دلیل خواص ضد التهابی که دارد می تواند ازقلب وشریان های اطراف ان در برابر عفونت و آسیب ها محافظت کند.

بهبود گردش خون

این ادویه به بهبود گردش خون کمک می کند و همان طورکه میدانید باافزایش گردش خون اثرات درد نیز به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

همچنین گردش خون خوب باعث گردش اکسیژن به سلول های بدن می شود وفعالیت های متابولیک را بالا می برد شما با استفاده از دارچین می توانید خطر ابتلا به حملات قلبی رابه میزان زیادی کاهش دهید.

پیشگیری از آلزایمر

دو ترکیب موجود در دارچین بنام اپیکاتچین و سینا مالدهید ممکن است به مبارزه با از دست دادن حافظه کمک کند و همچنین از رشد رشته ای در سلول های مغزی که عامل آلزایمر است جلوگیری کند. خواص آنتی اکسیدانی دارچین می تواند از مغز در برابر بیماری های مرتبط با آن مانند پارکینسون و آلزایمر محافظت کند. دارچین باعث فعال شدن پروتئین هایی می شود که از ذهن در برابر عوامل مخرب محافظت می کند.

جلوگیری از سرطان

دارچین رشد سلول های سرطانی را کاهش می دهد. میتواند از سرطان جلوگیری کند و رشد سلول های لنفوم و لوسمی را نیز کاهش دهد.

ویرایش : مهندس مریم سرچمی – کارشناس ارشد صنایع غذایی