ترکیبات فلفل سیاه و انواع آن

یک قاشق غذا خوری فلفل سیاه حاوی:

15.9کالری

4.1 گرم کربوهیدرات

0 گرم چربی

3 میلی گرم سدیم

2 گرم فیبر رژیمی

0.7 گرم پروتئین

ترکیبات فلفل سیاه :

فلفل سیاه دارای 1/5 تا 2 درصد اسانس است با بوی مطبوع و طعمی تند همراه با یک ماده ی عامله تند و صمغی که در الکل و اتر حل میشود.

رنگ فلفل سیاه آسیاب شده

با اینکه به آن فلفل سیاه می گویند ولی رنگ واقعی آن سیاه نیست. بلکه ترکیبی از ذرات خاکستری رنگ قهوه ای کم رنگ و سبز بسیار کم رنگ است.

پس اولین مرحله نگاه به رنگ فلفل است اگر دیدید که رنگ فلفل آسیاب شده متمایل به سیاه بود بدانید که این فلفل اصلا با کیفیت نیست در واقع یا از دانه های پوک در ان استفاده شده است یا ناخالصی های دیگر. بنابراین هر چقدر فلفل  سیاه آسیاب شده به رنگ کرمی بیشتری متمایل باشد از کیفیت بیشتری برخوردار است.

فراوان ترین نوع از فلفل که در دسترس می باشد فلفل سیاه است. این فلفل به طور طبیعی از لایه بیرونی که توسط تابش نور خورشید به رنگ سیاه درآمده به دست می آید. عطر آن بسیار بیشتر از فلفل سفید است. فلفل سیاه می تواند در مدت زمان طولانی تری تازه بماند بدون اینکه خاصیت و عطر و طعم آن کم شود. فلفل سیاه دارای دانه های ریز تری است .این فلفل در گذشته برای حفظ مومیایی ها نیز مورد استفاده قرار می گرفت.

فلفل سیاه تندی خود را از ماده ای به نام پیپرین می گیرد که در میوه و بذر گیاه فلفل یافت می شود. اگر در معرض هوای گرم به مدت طولانی قرار بگیرد پیپرین آن از بین می رود. پودر فلفل سیاه بیشتر از فلفل های دانه ریز تهیه می شود تا مدت طولانی تری عطر اولیه خود را نگه دارد.

بهترین زمان برای افزودن فلفل سیاه به غذا در اواخر زمان پخت است. زیرا افزودن زود هنگام موجب تبخیر روغن های فرار می شود . عطر و طعم آن را کاهش می دهد.

ویرایش : مهندس مریم سرچمی – کارشناس ارشد صنایع غذایی