استفاده دارویی از فلفل قرمز

استفاده دارویی از فلفل قرمز در مناطق مختلف آسیا:
فلفل قرمز به دلیل وجود سطح بالای کاپسیسین طبیعت گرمی دارد و از دیر باز به عنوان دارو در مناطق مختلف آسیا بکار می رود .تحقیقات نشان داده است که اسید بیرنگ کپساسین به عنوان فعالترین عنصر موجود در فلفل، سب کاهش میزان کلسترول خون و کاهش شدت سیگنال‌های درد در بدن میشود. این ماده همچنین خاصیت ضد اکسیدی (که سلول‌های شما ار از آسیب دیدن محافظت می‌کند) و ضد باکتری دارد.

کاهش علائم یائسگی
شما می توانید با مصرف فلفل قرمز که دارای فلاونوئید می باشد علائم یائسگی خود را کاهش دهید.
کاهش کلسترول خون
کپسایسین موجود در فلفل قرمز باعث می شود تا سطح کلسترول خون کاهش پیدا کند. کلسترول خون بالا باعث می شود تا بیماری های قلبی عروقی انسان را تهدید کند. فلفل قرمز باعث حل شدن فیبرین بدن و همچنین تولید کلسترول خوب خون می شود.
پیشگیری از پیری زودرس
ویتامین های موجود در فلفل دارای اثرات آنتی اکسیدانی بر روی بافت های سلولی بدن دارند و ازین رو باعث پیشگیری ازپیری زودرس میشود.
درمان علائم بیماری فیبرومیالژیا
اگر از فلفل قرمز به صورت موضعی استفاده شود برای درمان علائم بیماری فیبرومیالژیا موثر است.
کرم یا پودر فلفل به عنوان نوعی مسکن می‌تواند در زونا، آرتریت و سایر انواع درد‌های مزمن مفید باشد، هر چند ممکن است مصرف این ماده سبب سوزش یا خارش نسبی گردد، اما این عارضه به زودی از بین می‌رود. چون فلفل ابتدا با تحریک و سپس کاهش شدت سیگنال‌های درد در بدن مؤثر واقع میشود، لذا ممکن است درد کمی شدت پیدا کند، سپس باید ظرف چند روز اول مصرف، این اثر تا حد زیادی از بین برود

کمک به دیابت
تحقیقات نشان داده است که خوردن غذاهای حاوی فلفل چیلی می تواند برای افرادی که از دیابت رنج می برند، بسیار مفید باشد.به نظر می رسد که چیلی مقدار انسولین مورد نیاز برای هضم غذا، تبدیل به سطح کلی قند خون را کاهش می دهد.این کاهش در تولید انسولین نیز به کاهش فشار کبد و کمک به کاهش دیابت می کند. حتی افزودن مقدار کمی فلفل چیلی به رژیم غذایی شما می تواند منجر به بهبودی تدریجی و اما چشمگیری در وضعیت سلامتی شود.با فلفل ملایم شروع کنید وبعد انواع تند ترش را امتحان کنید.
دیگر خواص فلفل قرمز:
بهبود سرماخوردگی
تسکین سرفه های شدید
تسکین برونشیت مزمن
بهبود آسم
درمان اسهال خونی
ضدعفونی کننده حلق
بهبود کم خونی
تسکین دندان درد
ضد احتقان
رشد موی سر
افزایش قدرت ایمنی بدن
استحکام لثه و دندان
جذب بهتر اهن
رفع گرفتگی عضلات
کنترل درد بدن
خلط اور
درمان روماتیسم
ضد خونریزی
بهبود زخم و جراحات
هضم غذا
چلوگیری از یبوست
ضد اسپاسم